Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fallout 1navod

15. 8. 2008

Tvorba postavy: Protože postav a vlastností je možno zkombinovat desítky druhů, přikládám návod na mou nejoblíbenější postavu "SNIPERA". Je to obratný střelec na velké vzdálenosti, s vysokou inteligencí a jeho vlastnosti jsou vybrány tak, aby v průběhu hry mohl získat jakýkoliv z nabízených speciálních schopností, čili tzv. "perks". Jo a je to dobrák, žádný záporák střílející děti apod. Takže - vyberte si zcela novou postavu, dejte ji jméno, zvolte si pohlaví (zde popsaný návod je pro muže) a věk (Interplay sice tvrdí, že věk průběh hry neovlivní, ale pro sichr si vyberte radši někoho do 30-ti let) a jako první si zvolte dole z "charakterových rysů" tyto dva: "Talentovaný" - přidá bod ke všem vlastnostem, a "Mrňous" - přidá bod k hbitosti (zároveň sice obojí taky něco ubere, ale nešť). A teď přidávejte body k jednotlivým vlastnostem až dosáhnete konečného stavu: 

ST (síla) - 10
PE (vnímání) - 8
EN (odolnost) - 8
CK (charisma) - 3
IN (inteligence) - 10
AG (hbitost) - 10
LK (štěstí) - 2 nebo3

Vřele doporučuju tyto: "lehké zbraně" , "energetické zbraně" a "řeč".

Perky vhodné pro ostrostřelce (zvolte v průběhu hry):

3. level - "Bystrý učedník"
6. level - "Ostrostřelec"
9. level - "Bonus kadence"
12.level - "Průzkumník"
15.level - "Lepší kritický zásah"
18.level - "Sniper"
21.level - co je libo. Teď už jste takoví supermani, že je to celkem fuk.


Náhodné speciální lokace (najdete je pouze pokud máte dostatečný "štěstí", pro jistotu ještě podpořený perkem "Průzkumník"):

1) Zpěvák Patrick - opatrným vyptáváním ho přimějte ho k tomu, aby vám zazpíval vaši oblíbenou keltskou píseň. Získáte +1 v položce Charisma. A pozor máte jen jednu šanci!!!
2) Obří stopa v poušti. Najdete v ní rozšlápnutého peasanta, kterýžto nešťastník má u sebe "Mizík", přístroj pro částečné zneviditelnění. Zřejmě se mu jeho použití stalo osudným.
3) UFO - nejoblíbenější a nejhledanější artefakt. Naleznete zřícený létající talíř (s cedulkou "Majetek Zóny 51. Při nálezu navraťte"...:)) a u něj dvě kostry mimozemšťanů. Jedna má u sebe fotku Elvise a ta druhá tu nejmocnější zbraň na kratší vzdálenosti v celé hře: Alien Blaster....
4) Stádo podivných mluvících krav - tady nic nezískáte, jen se zasmějete.
5) Bob a jeho prodejna použitých aut. Chlapík snažící se vám prodat uprostřed pouště použité (ale opravdu HODNĚ použité) auto, ovšem nemá do něj benzín. V jeho domku lze občas najít speciální verzi vzduchovky (dokonce jsem s ní odpráskl i pár supermutantů).
6) Převrácený náklaďák s bednou "peněz".
7) Stroj času vypadající jako modrá policejní budka (z období r.1960 z Velké Británie). Když se k ní přiblížíte, rozsvítí majáček a zmizí. Na místě, kde byla zůstane ležet sensor pohybu.
8) Rybář se synem. Pokud je chcete najít, musíte se pochopitelně courat po břehu moře.
9) Vyděšený strážce karavany (celou jeho karavanu pomlátili supermutanti). Nic od něj nezískáte, jen trochu stísněný pocit...:). Mimochodem, ačkoliv už ani sám nevím, kolikrát jsem Fallout dohrál, tohohle chlapíka jsem potkal jen jedinkrát. Musíte mít asi velké štěstí.
10) Lovec odměn Christopher. Pokud hrajete za špatňáka, tak si vás podá...


Vysvětlivky: 
ac - armor class, třída zbroje (číslo vyjadřující pasivní ochranu vaší postavy - TZ brnění)
AP - action points (akční body, číslo vyjadřující počet bodů, které má vaše postava k provedení nějaké akce)
XP - experience points (zkušenostní body)
NPC - non player characters (postavy ovládané počítačem)
HP - hit points (hit body)


Poznámky:
a) prohlížejte všechny regály, police, krabice i ledničky. Všude se dá najít spousta užitečných věcí. Hlavně na začátku hry berte všechno, protože to co neupotřebíte, prodáte nebo vyměníte za něco potřebné. Nezapomínejte prohlížet pobité nepřátele.

b) v rozhovoru vyzkoušejte (uložte si ale předem pozici) všechny možnosti. NPC postavy vám často řeknou důležitá fakta až ve třetím nebo čtvrtém kroku, tak se nebojte experimentovat.1) Jeskyně před vchodem do Vaultu 13

Jednoduché jak facka. Oberte mrtvolu přede dveřmi (nějaký Ed, co už je dead) o nůž a náboje. Můžete si zkusit zadatlovat na vstupním terminálu u dveří Vaultu a dozvíte se, že počítač nerozpoznal váš osobní kód. Když to zkusíte znovu, ozve se technik a omluví se za "ehm technické problémy, které nastaly" a doporučí vám, abyste se vrátili jindy. Projděte tedy celým jeskynním systémem a pobijte libovolným způsobem všech dvacet krys. Získáte 500 XP. Projděte až ke světlému poli na konci a poprvé v životě uvidíte sluneční svit. Schovejte zbraň a vyjděte směle ven...

Na mapě se vydejte směrem na východ k Vaultu 15. Cestou objevíte zelený kruh, který skrývá vesničku "Shady Sands". Zamiřte do ní. Mimochodem po vyjití z jeskyně byste se už mohli vrátit zpět do Vaultu 13, tam si zvýšit vzdělání a vyškemrat si od vrchního velitele (overseer) lepší zbraně a vybavení navíc, ale celkem to ani nestojí za to.


2) Vesnice Shady Sands

U brány nejdřív promluvte s Katrinou. Nezapomeňte jí položit všechny možné otázky, získáte 250 XP a dozvíte se pár užitečných věcí, mimo jiné, že Vault 15 byl zničen při útoku nájezdníků a výtahy do nižších pater jsou nefunkční. Potom si popovídejte s mužem, který hlídá bránu (Seth). Postěžuje si na radškorpióny a bandy nájezdníků. V domku vlevo od brány seberte příručku zálesáka. Zajděte na radnici (domek vpravo dole) a popovídejte si s podivnou postavou v kápi. Je to Aradesh, vůdce Shady Sands, tak k němu buďte zdvořilí, nelžete mu a slibte mu pomoc proti radškorpiónům. Pošle vás za místním doktorem, který se jmenuje Razlo. Před odchodem si ještě popovídejte se ženou stojící v zadní části domku. Je to kuchařka, takže jí pochvalte vůni linoucí se z kuchyně. Bude potěšena a všem ve vesnici poví o vaší zdvořilosti a přidá vám první počinek do vaší reputace (karma). Následně zamiřte do domku vlevo dole, kde bydlí Razlo se ženou. Drze zamiřte k policím a seberte z nich všechny věci. Pokud vás žena přistihne, nahrajte si zpátky pozici a zkoušejte to znovu, hraje tu svoji roli náhoda. Anebo jak mi poradila ERINA, musíte z té skříňky krást ještě před tím, než si promluvíte s Aradeshem. Popovídejte si s Razlem, něco vám poví o radškorpiónech. Přejděte do východní části vesnice, kde jsou zahrady a ustájení dvouhlavých krav. V domku nahoře seberte další příručku zálesáka a nezapomeňte na lano. Víc příruček už ve vesnici nenajdete, tak si je můžete všechny prostudovat (kliknout na ně rukou v inventáři), zvýší se vaše zkušenosti v daných oborech. Sejděte dolů mezi záhony a popovídejte si s farmářem Curtisem. Poraďte mu jak zvýšit výnosy a získáte 500 XP - pokud se vám nenabídne příslušná volba (nízká položka "věda"), zmáčkněte tlačítko "Zeptat se na..." a do řádku napište "crop rotation". Zvedne se vám level a vy si můžete rozdělit zkušenostní bodíky dle libosti, ale já radím zpočátku investovat hlavně do "lehké zbraně", "řeč", "obchod" a "paklíč". Zapomeňte na "první pomoc", "opravář", "věda" a "zálesák", protože později ve hře si můžete tyto schopnosti zvyšovat (až do slušné úrovně 91 %) pomocí nalezených a zakoupených knih. A o peníze se zanedlouho nebudete muset vůbec starat, budete jich mít tolik, že nebudete vědět co s nimi, proto to s vrážením bodů do "obchodu" moc nepřehánějte..... Vraťte se do západní části vesnice zajděte do domku vpravo od brány. Promluvte si s chlapíkem v modrých kalhotách a kožené bundě. Jmenuje se Ian, přidá se k vám a navíc obdržíte 100 XP. Někde po vesnici se potuluje dívka v něčem co připomíná zelené montérky. Je to nudící se naivka Tandi, tak si s ní popovídejte, ať víte s kým budete mít později tu čest. Vyjděte z vesnice a na mapě se vydejte směrem k Vaultu 15.

3) Vault 15

Sestupte po žebříku do jeskyní před Vaultem 15. Pobijte všechny druhy krys a lano ze Shady Sands upevněte do výtahové šachty. Vyberte obě vestavěné skříňky - jedna v přechodové komoře Vaultu 15, druhá na bývalé ošetřovně. Doporučuji před sebe občas hodit na zem zapálenou světlici, ve Vaultu je tma a tímto se zlepší vaše šance na zásah. Slezte po laně do spodního patra. Octnete se v bývalých obytných prostorách. Posbírejte všechny válející se náboje, vyberte skříňky a nezapomeňte sebrat lano a černý kožený oblek (po obléknutí zvýší vaši AC). Lano upevněte na druhou výtahovou šachtu a slezte o patro níž. Octli jste se v části, kde jsou bývalá knihovna a učebny. Seberte knihu válející se vzadu, vyberte všechny skříňky (nezapomenout na vestavěnou) a pobijte co se hýbá. Projděte do jihovýchodní části a zjistíte, že centrála, kde byl počítač s vodním čipem je pohřbena pod tunami kamení a že budete muset chip hledat někde jinde. Za tuto zkušenost získáte 500 XP. Vylezte z Vaultu 15 a vydejte se zpátky do Shady Sands.

4) Vesnice Shady Sands - podruhé

U brány požádejte Setha, aby vás dovedl do jeskyně radškorpiónů. V jeskyni postřílejte všechny škorpióny (500 XP) a nezapomeňte vzít jejich bodce pro Razla. Dojděte až ke světlému východu z jeskyně. Teď nastal čas pro časovanou výbušninu, kterou jste našli ve Vaultu 15. Vraťte se o několik kroků zpátky až k úzkému vchodu do jeskynního systému. V inventáři klikněte rukou na časovanou trhavinu, nastavte odpočet (doporučoval bych aspoň 40 vteřin) a položte výbušninu na zem (opět kliknutí rukou s dlaní obrácenou dolů). Vzdalte se zpět ke vchodu a vyčkejte. BUM. Jeskyně je zavalena, škorpióni zablokováni a vy máte 300 XP. Vraťte se do Shady Sands, říct jim tu radostnou novinu.
Nejdřív zajděte za Razlem a dejte mu ocas se vzorkem jedu, který chtěl. Obdržíte od něj na oplátku lahvičku protijedu (za každý bodec jednu) a zároveň taky 250 XP. Protijed použijte na přiotráveného Sethova bratra, ležícího v zadní místnosti domku (je za to 400 XP). Zajděte za starostou Aradeshem. Bude se rozplývat vděčností a pokud jste si domluvili nějakou odměnu, vyplatí vám ji. Možná vám už sdělí, že jeho dceru Tandi unesli bandité. Pokud ne, vyjděte z vesnice, courejte se jeden nebo dva dny okolní pouští a pak se vraťte. Promluvte si s vyděšeným Aradeshem a slibte mu zachránit jeho dceru (můžete si domluvit i odměnu za záchranu, ale my dobrodinci lidstva to neděláme...:o)). Dá vám nalezené kopí a poradí, aby jste si promluvili se Sethem u brány. Ten vám poradí hledat tábor banditů na jihovýchodě kousek od Shady Sands a během řeči se i prokecne, že Tandi je jeho děvče. Zamiřte tedy do tábora nájezdníků.


5) Tábor nájezdníků

Tábor sestává z několika stanů a hlavního domu. Právě v něm je i Tandi, pěkně zamčená v cele. V zásadě máte několik způsobů jak ji zachránit. Můžete ji jednoduše od vůdce bandy odkoupit; můžete vůdce postrašit, že si únosem Tandi začal víc než co zvládne; můžete potají odemknout její celu a utéci si s ní a můžete se o ni utkat s vůdcem v boxerském zápasu muž proti muži (245 XP při výhře), kde ale snipeři moc šancí nemají. A můj nejoblíbenější způsob je nejdřív Tandi od vůdce vykecat, odejít z tábora (je to za 500 XP) a vzápětí se vrátit a bandity vystřílet (200 XP za osvobození zajatců), čímž zároveň vyřešíte všechny problémy ustavičně okrádaných vesničanů a zároveň si přijdete na pár užitečných věcí obíráním mrtvolek (nezapomeňte si vyměnit brnění za kožené s vyšším AC). Takže si vyberte...
Poté co osvobodíte Tandi, máte na výběr jít s ní hned zpátky do Shady Sands a ihned obdržet 400 XP, nebo si jí nějaký čásek ponechat jako dalšího člena své party. Já bych doporučoval to druhé, i když spíš než jako bojovnice se bude hodit pro roli nosiče. Z tábora zamiřte do městečka Junktown.

P.S. Pokud hrajete za špatňáka a k nájezdníkům se chcete přidat, musíte zabít zajatce (500 XP)

6) Junktown

Nejdřív ze všeho schovejte zbraň, nebo s vámi nebude chtít stráž u brány mluvit. Vůbec nejlepší je mít mimo bojové lokace jednu ruku prázdnou a tu nastavit jako aktivní. U NPC postav nevzbuzujete nežádoucí asociace a v případě potřeby jen přehodíte na ruku se zbraní, což nestojí žádné AB. Pokud dorazíte v noci, nebude vás chtít strážce Kalnor pustit dovnitř. Zdvořile ho požádejte a to ho obměkčí. Pokecejte s chlapíkem za branou, je to Lars, velitel městské stráže. Zmíní se o problémech se gangem Lebkounů a zadá vám v tomto směru i quest. Projděte strážní budovou (a šlohněte z lednice a krabice, co se dá) a přejděte vlevo do nemocnice Dr. Morbida. Ordinuje od 8.00 do 15.00 hod. Sestupte po žebříku do sklepa a prokecněte zakrslíka. Odhalíte tak malé tajemství jedné pochoutky. Máte-li chuť (a většina ji asi po tom zjištění dostane) odstřelte Dr. Morbida i s celou jeho kompanií (mimochodem v Junktownu jsou na střelbu hákliví a nedoporučuju začínat střelbu jako první). Jděte na sever až do domu starosty Killiana Darkwatera. Promluvte se starostou. Během vašeho povídání na něj bude podniknut atentát. Pomozte mu zlikvidovat útočníka (400 XP) a přijměte jeho návrh na usvědčení místního mafiánského bosse Gizma pomocí skrytého mikrofonu. Taky můžete v jeho obchodě prodat vše nepotřebné a případně něco i nakoupit.
Ze starostova obchodu se vydejte na sever do hotelu. U vchodu do zadního traktu hlídá členka gangu Lebkounů . Jmenuje se Sherry. Opatrným vyptáváním ji naveďte na myšlenku, že není možné aby zůstala do konce života jen gangsterkou a potom se diskrétně vzdalte. Sherry odejde přemýšlet do jednoho z pokojů (občas je bůhvíproč potřeba uložit a znovu načíst pozici, aby to udělala). Pokud za ní asi po dvou dnech zajdete, můžete ji přesvědčit, aby svědčila o zločinech své bývalé bandy a tím máte nenásilně splněný quest. To je ale nezábavný způsob (navíc nezískáte 300 XP za risk) a tak to radši uděláme jinak - jen tak mimochodem ze Sherry se stane kuchařka a kdykoliv budete zranění, můžete za ní zajít. Ukuchtí vám pokaždé něco k jídlu (stačí říct, že se nemáte zrovna "fajn") a můžete si tak doplnit hitpointy. Ale zpět ke Gizmovi. Zajděte na sever do jeho kasina. Projděte až do jeho kanceláře (cestou si můžete i něco vydělat hraním, pokud máte štěstí a dostatek hráčských schopnosti) a pokecejte s ním (jste-li dobrý zloděj můžete pomocí reverzního "ukrást" umístit na jeho těle štěnici). Vy snipeři mu sdělte, že jeho atentát selhal a nabídněte se jako náhradník. Gizmo vám nejdřív nevěří, ale nakonec se chytí, nabídne odměnu za zabití starosty a chce, abyste mu jako důkaz přinesl starostovu vojenskou známku, kterou nosí kolem krku (to je pro špatňáky, aby věděli jak se Gizmovi zavděčit). Ještě se ho zeptejte na důvod, proč chce starostu oddělat. A cívka magnetofonu se tiše otáčí... Vraťte se zpátky ke Killianovi a dejte mu pásku (500 XP). Nechá vám vybrat si odměnu a nabídne spoluúčast při likvidaci Gizma. Slibte to (za odměnu) udělat. Killian vás pošle za Larsem, ale vy nejdřív zajděte na sever do baru Skum Pitt (pozor, jako každý správný bar otvírá až v podvečer od 16 hodin). Popovídejte si s barmanem Nealem (můžete si dát i něco k pití, ale moc to nepřehánějte, čeká vás perný den). Po chvíli se strhne menší incident, jeden z hostů (člen onoho nechvalně proslulého gangu Lebkounů ) napadne servírku a Neal ho odstřelí. Poté co vypadnou ostatní členové gangu, jděte za servírkou a zeptejte se jí kdo byl onen Saul, kterého volala na pomoc při napadení. Prokecněte zpěváka v rohu jménem Ismarc, poví vám něco o městech okolo. Popovídejte si s drsňákem s puškou vlevo u stolů. Je to Tycho, ranger z oblasti bývalé Nevady a může vás i něco naučit o přežití v divočině (+5% v položce "zálesák"), proto přijměte jeho pozvání na drink. Promluvte s ním znovu a požádejte ho o pomoc proti Gizmovi. Máte dalšího parťáka (plus 300 XP) jednoho z nejužitečnějších, protože umí zacházet s puškami. Potom zamiřte na sever za bar Skum Pitt, kde se nachází boxerský ring. Popovídejte si s boxerem Saulem (přítel servírky Trish) a přes vyptávání se na osud jeho bratra, se dostanete až k tomu, že ho přesvědčíte, aby se vykašlal na box a začal se věnovat své přítelkyni. Je za to 250 XP. Chcete-li můžete si tam i vsadit, zápasy se pořádají myslím každý třetí den. Sejděte kousek na jih. Jeden osadník tam má problém se psem, který ho nechce pustit do jeho domu. Problém za něj vyřešte buď odstřelením psa (nedoporučuju, připravíte se o užitečného pomocníka) nebo oblečením si černé kožené bundy (pes si bude myslet, že jste jeho bývalý pán) a nebo nalákáním psa na pochoutku z lednice hotelu (leguán na špejli). Pes se stane vaším dalším parťákem a je to za 100 XP. Zajděte až dolů k bráně za Larsem a spolu zlikvidujte Gizma i s jeho tělesným strážcem Izou. Získáte 600 XP plus dohodnutou odměnu. Vraťte se do Gizmovy kanceláře a vemte si co libo. Potom si pronajměte v hotelu pokoj a zůstaňte přes noc. Ráno vás majitelka hotelu Marcelle vzbudí s tím, že nějaký blázen drží jako rukojmí jednoho z hostů hotelu, prostitutku Sinthii. Zajděte do vedlejšího pokoje a promluvte si s tím cvokem. Nyní hodně záleží na kombinaci vašeho vzhledu a schopnosti mluvit. Pokud ho dokážete přesvědčit, aby Sinthii pustil (nejlíp zadarmo, v horším případě za nějaký ten bakšiš) je to za 1000 XP. Navíc vám (máte-li dostatečné charisma) dá Sinthia jedno číslo zadarmo (btw, sfoukne to vždycky za 10 minut, asi vynechává předehru...:)). Pokud ho budete nucen odstřelit, je to jen za 400 XP a Sinthia se na vás navíc pěkně naštve.
Teď nastal čas vyčistit Junktown od Skulz gangu. Zajděte do zadního traktu hotelu, kde gang sídlí, promluvte si s Vinniem jejich vůdcem (modré kalhoty a černá bunda) a chtějte se stát členem bandy. Vinnie bude požadovat, abyste složili vstupní zkoušku tj. přinesli mu urnu s popelem manželky majitele baru Skum Pitt. Urna se nejjednodušeji krade ve dne, když je bar zavřený a Neal spí v místnosti za barem. Vejděte dovnitř dveřmi vpravo a seberte z barového pultu stříbrnou urnu. Vraťte se s ní k Vinniemu a ukažte mu ji (400 XP). Vinnie vás pozve na výpravu proti barmanovi Nealovi. Máte dvě možnosti (kromě odmítnutí): buď jít hned s Vinniem a v baru místo na Neala začít střílet po gangu, nebo se vymluvit na nějakou práci a domluvit si schůzku později přímo v baru. Pak to sběhnete nabonzovat seržantu Larsovi a ten tam s vámi pošle pár svých mužů. Poté co skončíte práci v baru (300 XP), vraťte Nealovi urnu. Bude celý šťastný a provždy máte u něj v baru pití zadarmo - údajně. Skočte znovu za Larsem - 500 XP + nějaké money za vyčištění Junktownu od gangu.
Teď by to chtělo zahrát si trochu na zloděje. Tohle je nejjednodušší postup. Vyčkejte do rána a zajděte do starostova obchodu. V něm počkejte do noci a pak odemkněte dveře do vedlejší místnosti, kde jsou starostovy privátní pokoje. Znovu počkejte do rána. Killian po probuzení přejde do obchodu a vy mu mezitím můžete v poklidu vybrakovat jeho police. A nezapomeňte na sejf (je za 500 XP). Pro sejf doporučuju mít "paklíč" aspoň přes 30% a vzít si na pomoc příslušnou soupravu nářadí plus trochu trpělivosti. Po úspěšné krádeži už není ve městě celkem co dělat (kromě chlastání v baru a návštěv u Sinthie) a nastal tedy čas zvednout kotvy. Zamiřte do Hubu.

P.S. Pokud by jste chtěli mít kompletní partu, můžete zamířit na jih do Pohřebiště. Octnete se u drátěného plotu. Jděte na sever o obrazovku výš a pak na západ. Octnete se u veliké knihovny. Vejděte dovnitř, najděte děvče jménem Katja a ukecejte ji, aby se k vám přidala. Umí vrhat nože a trochu střílet. Bohužel má stejně nepříjemný rozptyl jako Ian.
Já vám doporučuju se na ni ale zvysoka vykašlat. Parťáků už máte dost, jak na pomoc v bitvách, tak i na nošení kořisti. A čím víc jich máte, tím víc se pletou pod nohy a musíte dávat bacha, aby se navzájem nepostříleli....

7) Hub

Ocitli jste se na seřadišti karavan. Pokračujte plynule směrem na jih a cestou si povídejte s obyvateli. Dozvíte se, kdo vládne městu, komu se vyhnout, kde nakoupit (mimo jiné i kde koupit onačejší vybavení a zbraně) a spoustu dalších užitečných informací. Mimo jiné taky o mizejících karavanách, což jak se zdá, dělá místním těžkou hlavu. Přejděte o obrazovku níž a jste v centrální části města (Downtown). Zajděte vpravo do kanceláře "Far Go Traders" a popovídejte si nejdřív s Rutgerem a pak s jeho bossem Butchem. Zadá vám quest zjistit, co se stalo se zmizelými karavanami a zmíní se o podivné věci zvané Death Claw (Párač), s tím, že obchodnice Beth vám o tom poví víc. Před odchodem si ještě znovu popovídejte s jeho zástupcem Rutgerem. Nalevo od Far Go Traders je kancelář Crimson Caravan. Můžete se tam také dát najmout, pokud máte dost času na potulování, ale prozatím máme před sebou zodpovědnější poslání. Za zmínku stojí jen Keri, která když máte dostatečné charisma....no nic...:) Ve čtyřech domcích uprostřed najdete jednak smíšený obchod "Všechno-v-jednom" a pak taky FLC (Friendly Lending Company) tj. sídlo místního lichváře Lorenza - btw: můžete si od něj klidně půjčit, stejně mu to nesplatíte. A pak ho v noci navštívte a vybrakujte mu trezor. Když ho přitom odděláte i s jeho bodyguardy, nic se neděje (ale nezačínejte střelbu jako první, na to jsou městské stráže háklivé). Pak je tu knihovna, kde si můžete koupit knihy a vylepšit si tak některé schopnosti (doporučuji odložit na pozdější dobu, teď budete peníze potřebovat na lepší vybavení) a obchod se zbraněmi slečny Beth. Tam teď zajděte a popovídejte si s ní. Je pěkně ukecaná, tak se od ní dozvíte všechno o místních obchodnících i o historii obchodnických válek. Pokud se týká Death Claw (Párač), pošle vás do staré části města za jakýmsi mutantem Haroldem a bláznivým strýčkem Slappy, kteří ví víc. Pokud se vám chce, můžete si od ní i něco koupit. Sice vám dá 15%-ní slevu, jelikož pracujete pro Far Go Traders, ale v krámku má celkem prd. Vykašlete se na její zboží a sejděte ke stanu pod jejím obchodem. A ejhle copak nám to tu pan Bob prodává? Není snad hlavním dodavatelem pro výrobu jeho pochoutek nebožtík Dr. Morbid z Junktownu? Hezky si s ním popovídejte a malinko ho vydírejte. Je za to 500 XP plus nějaký ten bakšiš v pravidelných intervalech, pokud jste dost výmluvní. Od kanceláře Far Go Traders se dejte doprava a o obrazovku dál dojdete do staré části města. Navštivte Jacoba, obchodníka se zbraněmi a popovídejte si s ním. Ten už má panečku onačejší nabídku než Beth! Kupte si sniperskou pušku, bude teď delší dobu vaší věrnou pomocnicí, vybavte se účinnějším brněním z polymerů a doporučuju koupit pro Tycha vojenskou brokovnici (může střílet dávky). Na těžké zbraně jako je plamenomet nebo bazuka, se jakožto sniper vybodněte, nejste pro ně cvičeni a beztoho se nevyrovnají energetickým zbraním, ke kterým přijdete později. Můžete taky zajít vedle k Vancemu a koupit nějaké Rad-away a Rad-X plus nějaké ty superstimpaky (nemáte-li potřebnou cash, zastavte se až budete movitější). Tím jste v podstatě ukončili veškeré obchodování ve hře. Všechny lepší věci už najdete nebo si je vysloužíte (tak vidíte, stálo vám to za to vrážet skillpointy do "obchodu"... :)?).
Nastal čas zastřílet svou novou pušku. Sejděte o něco dolů a navštivte v jednom z domů starého mutanta Harolda. Dejte tomu chudákovi pár drobných, zeptejte se na Death Claw (Párač) a pak si velice pečlivě poslechněte jeho příběh, je to možná ten nejdůležitější v celém Falloutu. Až budete odcházet, popovídejte si s bláznivým strýčkem Slappym, který bloumá u vchodu do jeho domu. Vezme vás do jeskyně, kde sídlí Death Claw (Párač) (800 XP). Zabijte Death Claw (Párač), nejlépe střelbou do očí, jak radil Harold (1000 XP) a promluvte s umírajícím supermutantem. Holodisk, který vám dal, si prostudujte (klikněte na něj v inventáři rukou) a odejděte z jeskyně do středu města. Zajděte do kanceláře Far Go Traders a povězte Butchovi, kdo je zodpovědný za mizení jeho karavan. Potom zajděte za jeho zástupcem. Vyplatí vám odměnu plus dostanete 1000 XP a máte splněný quest. Sejděte dolů ke stanu Boba, prodejce pochoutek pro celou rodinu. V roztrhané chatrči poblíž si popovídejte s farmářem Irwinem, kterého banda nájezdníků vyhnala z jeho farmy a slibte mu pomoc. Octnete se na jeho farmě. Vystřílejte nájezdníky a vraťte se k Irwinovi. Za odměnu vám dá speciálně upravenou pistoli na 223 FMJ náboje. Dejte ji Ianovi, lepší střelnou zbraň pro něj těžko najdete.
A teď si skočíme vydělat si nějaké peníze. Zajděte do baru Maltese Falcon (střed města) a promluvte si s chlapíkem, který stojí vedle nálevního pultu a hlídá dveře do zadního traktu. Jmenuje se Kane a nabídne vám job. Vezme vás za svým šéfem Deckerem, vládcem místního podsvětí. Ten vám zadá prácičku. Máte odstřelit nedostatečně kooperujícího šéfa Vodních Kupců i s manželkou. Vyjděte z baru Falcon a dejte se na západ. Ocitnete se ve čtvrti Pahorky, kde bydlí Daren Hightower, vaše budoucí obět. Odstřelte ho i s manželkou a jeho bodyguardy (nemusíte mít výčitky svědomí, stejně to byl hrozně nepříjemný chlap). V malé místnosti vedle jeho ložnice otevřete podminovanou (nejdřív ji odjistěte) truhlu a seberte z ní stříbrný náhrdelník. Vraťte se zpátky do Maltese Falcon za Kanem (600 XP), vyplatí vám slíbený zbytek odměny. Zeptejte se na nový džob, odvede vás znovu za Deckerem. Ten vám uloží zlikvidovat vysoce postavenou kněžku řádu "Children of The Cathedral" jménem Jain. Je to nerudná fanatička, tak žádnou lítost. Najdete ji v nově otevřené nemocnici řádu. Z Downtownu zamiřte na jih a jste přímo u nemocnice (označují ji prapory s jadernými symboly). Jste-li poraněni, nechte se tu u Thorndyka nejdřív vyléčit, než zlikvidujete Jain (nečestné ale účinné). Chcete-li se vyhnout zabití dítěte rozdávajícího květiny (ve verzi 1.2 děti NEJSOU, je to bohužel verze hry pro útlocitné Evropany) musíte se ho neustále na něco ptát, ale neberte si přitom od něj tu kytku. Děcko to omrzí, z nemocnice odejde (radši za ním zavřete dveře) a vy se vyhnete nebezpečí, že ho někdo z vaší party oddělá a vy získáte "Childkiller". Po vykonané práci nezapomeňte prozkoumat zamčenou místnost, je tam pár prima věciček. Z nemocnice zamiřte na jih a promluvte si s Martou , zastupujícím vůdcem Vodních Kupců. Dá vám novou stopu ve vašem pátrání po vodním čipu (Necropolis) a nabídne vám zasobování vašeho Vaultu vodou (na cca 100 dní). Tady nastává zajímavá situace. Pokud máte hru verze 1.0, tak v této verzi hry je celkový časový limit 500 dní. Po této době objeví Vault 13 supermutanti a hra končí. Pokud využijete služeb Vodních Kupců je limit navíc o 100 dní zkrácen. Ve verzi 1.1 byl už tento limit odstraněn. Pokud tedy máte verzi 1.1, a vyšší, tak nabídku využijte. Přijdete sice o 2000 babek, ale získáte 1000 XP a prodloužíte si čas na hledání vodního čipu.
Vraťte se znovu ke Kaneovi (4000 babek plus 700 XP). Můžete si pokecat i s Deckerem, ale už pro vás žádnou novou zakázku nemá. Jeho chyba! Skočte na policejní stanici a vesele ho nabonzujte místnímu šerifovi. Pak spolu s šerifem Deckera a jeho partu zlikvidujte (pozor před bitkou by jste měli být v dobré kondici, je celkem tuhá). Získáte odměnu a 1400 XP, a nezpomeňte se potom vrátit do Maltese Falcon obrat mrtvolky.
Z Maltese Falcon zajděte znovu na západ do Staré čtvrti. V jednom z domů najdete padací dveře vedoucí do podzemních kobek. Po odemknutí několika dveří se dostanete k partě zlodějů (Gilda zlodějů), kde si promluvte s jejím vůdcem Loxleym. Jako zkoušku pro přijetí do gildy po vás bude chtít, aby jste šlohli náhrdelník z jednoho domu ve čvrti Heights (zrovínka ten, který jste získali při práci pro Deckera) - 900 XP. Zajděte do předpokoje a promluvte si s Jasmine, dá vám pár maličkostí. Vraťte se znovu za Loxleym a dejte mu náhrdelník (500 XP), pak jděte za Jasmine a ta vám dá peníze a elektronický otvírač zámků.
Ujistěte se, že máte dostatečné zásoby protiradiačních prostředků (Rad-Away a Rad-X) a lano. Všechny nepotřebné věci směňte v knihovně pí. Stapletonové za knihy a doplňte si vzdělání v oborech "věda", "opravář", "první pomoc", "zálesák" a příp. "lehké zbraně" - nezapomeňte ale, že pomocí knih se dostanete nejvýš na 91 %. Slečna Stapletonová má na prodej i holodisk se záznamy o lokacích všech okolních Vaultů. Kupte si ho, nahrajte do PIP-boye a střelte jí ho zpátky.
V The Hub už v zásadě nemáte co na práci, je čas posunout se o kus dál. Vůdkyně Vodních Kupců se zmiňovala o tom, že město Necropolis odmítlo dodávky vody a že má zřejmě vlastní zařízení pro čištění vody. Tak se tam podíváme....

8) Necropolis

Ocitli jste se u bývalého motelu. Po okolí se pohybuje spousta špatně naložených ghoulů, z nichž většina na vás zaútočí, jakmile se na ně pokusíte promluvit. Pocvičte se tedy ve střelbě na živé cíle, to se sniperovi vždycky šikne. Potom vlezte do kanálů a vydejte se severním směrem. Setkáte se s vůdcem party mírumilovných ghoulů, kteří se zde skrývají před jakýmsi Setem a jeho "bad boys". Popovídejte si s ním a ejhle, tak Necropolis opravdu má vodní čip!! Bohužel ho ale nutně potřebují, protože se jim rozbila pumpa, která je až dosud zásobovala vodou a díly k její opravě jsou ztraceny. Slibte najít ztracené díly a opravit dotyčnou pumpu a pokračujte dál severním směrem. U jednoho z mrtvých těl naleznete první energetickou zbraň a to plazmovou pistoli. Z podzemí vedou celkem tři žebříky na povrch (prohlédněte si kam vystupují), v zájmu pořádku si zvolte ten nejjižnější (na jih od hlídkujících "good "ghoulů). Vynoříte se v domku nějakého ghoulského gangu jižně od velké budovy. Zlikvidujte gang i okolní ghoulíky (abyste se sem už nemuseli vracet), odstraňte stráž u vchodu a vejděte do oné velké budovy. Seznamte se s vůdcem ghoulů Setem (podivuhodně trhlé individuum) a pak je všechny odpráskněte. Vraťte se zpátky do kanálů. Btw, pokud si chcete zkrátit cestu, tak ve stěně za Setovými zády se dá na 2 místech odstřelit zeď. Kanálem projděte na sever a vylezte u Vodárny. Nedaleko poklopu do dalšího úseku kanálů uvidíte prvního (živého) supermutanta Larryho. Pokud jste zranění, je tu domek a v něm dva členové Dětí Katedrály, kteří vás za malý poplatek vyléčí. A samozřejmě je tu i pár ghoulů, určených k odstřelu. Vstupte do kanálu nedaleko Larryho a prohledejte to tam. V severovýchodní části najdete díly k opravě pumpy. Vylezte ven a vlezte do velkého domu. Pokecejte s legračně natvrdlým vůdcem skupinky supermutantů Harrym. Hlavně si před tím ale uložte pozici! Schválně se nechte odvést k jeho nadřízenému (Lou alias Poručík), ze kterého potom můžete vytáhnout pár zajímavých informací, které vám zase trochu osvětlí pozadí hry. Jen tak pro srandu králíkům taky vykecejte Louovi, kde je váš Vault, ať se můžete podívat na prima trudomyslný film, kde uvidíte svou vlastní proměnu v supermutanta a zkázu Vaultu 13. Hned máte lepší motivaci ke spasení světa. Taky můžete Louovi zdrhnout, bojovat s ním, nebo se nechat zavřít do cely. Je ale obtížné, dostat se odtamtud se zdravou kůží, protože na to ještě nejste vybaveni. Taky byste přišli o spoustu legrace...
Takže si radši načtěte pozici a milého Harryho i s jeho společníky (Larry, Sally, Terry, Gary, Bary etc.) odkráglujte. Pak se vraťte k vůdci "hodných" ghoulů. Řekněte mu, že ztracené části pumpy jsou na světe a on vás požádá, abyste pumpu opravili (dá vám i chytrou knížku, máte-li malou hodnotu "opravář")). Vraťte se do vodárny a opravte pumpu (je v severovýchodním rohu budovy) - 1000 XP. Projděte budovou, odemkněte zamčené cely a vysvoboďte uvězněného ghoula. Poví vám o díře ve vedlejší místnosti, která vede do starého Vaultu. Sjeďte postupně až do třetího patra (ve druhém je vestavěná skříňka, nepřehlédněte ji), postřílejte zářící ghouly a seberte z fungujícího počítače ten tak dlouho hledaný vodní čip (1000 XP). Váš Vault je zachráněn...
Zamiřte k domovu, zpátky do Vaultu 13.

9) Vault 13

Tak jste dorazili. Vezměte to pěkně seshora od 1.patra. V nemocnici Vaultu se můžete nechat vyléčit, pokud to potřebujete a pak sjeďte o patro níž do obytných čvrtí. Popovídejte si s obyvateli Vaultu 13, ale nechoďte na návštěvy moc časně po ránu kdy všichni ještě spí. Rozhovory jednak zjistíte, že ve Vaultu někdo krade vodu a jednak, že jedna z obyvatelek (Theresa) se spolu s několika svými přáteli chystá Vault opustit. Rozmluvte Therese její nápad a je to za 750 XP. Můžete se taky nechat pozvat na schůzi spiklenců (každý den v 17:00 v Theresině pokoji) a rozmluvit to všem naráz. Sjeďte do třetího patra, ukryjte se někde za bukem a počkejte do půlnoci. Uvidíte podivnou postavu, která se vplížila do místnosti se zásobami a krade jak straka. Pak na dotyčného vybafněte, pohrozte mu osobní prohlídkou a odstřelením a máte splněný malý quest za 1000 XP. Mimochodem, když zloděje odstřelíte, tak dostanete jen 500 XP. Nejlepší je při rozhovoru s ním, držet v ruce nějakou větší zbraň (bazuka, plamenomet), pak na vás nezaútočí a vy ho nemusíte likvidovat.
Teď je čas zajít k vrchnímu veliteli Vaultu 13 a předat mu vodní čip (7 500 XP). Velitel vás potom pošle do knihovny, aby jste tam zaznamenali vaše zkušenosti z vnějšího světa. Když už jste v knihovně, použijte computer k malému zvýšení vašich dovedností. Pak se vraťte k Správci. Ten je znepokojen vaší zprávou o mutantech a chce po vás, abyste zlikvidovali laboratoř, kde se oni mutanti pravděpodobně produkují. Co naplat, musíte znovu ven. Před tím, než výtahem vyjedete nahoru, si ale vezměte ze skříněk a truhlic v okolních místnostech nějaké vybavení. Nezapomeňte hlavně vzít láhev s emblémem Vaultu 13. Zásoba vody, která se do ní vejde, vás bude chránit, před dehydratací při bloudění pouští.
Vyjděte z Vaultu 13 a zamiřte do sídla Bratrstva Oceli.

10) Bratrstvo Oceli

Ocitli jste se u malého bunkru, hlídaného 2 strážci a obklopeného drátěným plotem. Promluvte se strážcem napravo, dozvíte se pár obecných informací o Bratrstvu. Pak promluvte se strážcem nalevo (Cabbot) a chtějte vstoupit do Bratrstva. Cabbot vám zadá quest, dojít nejdřív do bájného místa na jihu zvaného Kráter nebo také Starý Řád (je to zdroj veškeré technologie Bratrstva) a přinést odsud důkaz, že jste tam skutečně byli. Pak promluvte znovu se strážcem napravo, ten vám o Kráteru poví něco víc a hlavně vás upozorní na vysokou radioaktivitu v daném místě.
Zamiřte tedy směrem ke Kráteru. Ve vaší výbavě by nemělo chybět lano a spousta prostředků proti radiaci (Rad-X a Rad-Away). Pokud je nemáte, zastavte se cestou v Hubu a dokupte je. A mimochodem, než vstoupíte do Kráteru, měli byste vy a vaši společníci nést co nejmenší zátěž, abyste unesli tu spoustu věcí, co na vás v onom bájném místě čeká. Raději proto všechno co nepotřebujete, prodejte v Hubu (peníze váží méně). Například u obchodníka se zbraněmi Jacoba, ten má u sebe nějakou cash vždycky.

P.S. Samozřejmě, že můžete pomocí elektronického otvírače zámků odblokovat vstupní dveře a sjet do spodnějších pater. Nejste ale dosud členem Bratrstva a tak vám doktorka tolik potřebné operace stejně neudělá. Nebuďte netrpěliví, podíváte se tam později...


11) Kráter alias Starý Řád 

Jedno políčko od Kráteru se raději zastavte a nadopujte se Rad-X až na 100%-ní resistenci proti radiaci. Od této chvíle pak nezapomeňte pomocí Rad-X pravidelně doplňovat svou resistenci a pokud máte méně než 100%-ní odolnost, tak si Geigerem měřte množství radiace, kterou vaše tělo "nachytalo". Nad 100 už je to nebezpečné. Pak dojděte až k samotnému kráteru. Impozantní pohled, co? Upevněte provaz na nosník vyčnívající z betonu (levá strana kráteru) a slezte dolů.
Prolezte první patro, oberte mrtvoly, vyberte skříňky a hlavně nepřehlédněte mrtvolu v Energo zbroji. Ta má u sebe holodisk, což je přesně ta věc, kterou chtěl přinést Cabbot z Bratrstva. Jedna z mrtvolek má u sebe žlutou bezpečnostní kartu, kterou odblokujete výtah. Tím sjeďte o patro níž. Nefunkční roboty můžete zlikvidovat (ale to není taková zábava), nebo je okrádat (to je lepší, protože se nebrání, vy si zvyšujete zkušenosti a až později obnovíte zdroj energie, tak po vás nebudou mít čím střílet). Všechno prohledejte a měli byste opět najít kódovou kartu, tentokrát červenou (barva karty vždycky pasuje k barvě okraje dveří výtahu). Ve třetím patře je v rohu výtah (červený), vedoucí do nižších pater základny. Na čtvrtém patře najdete jednak modrou kartu, jednak pak supeinteligentní (dokonce filozofující) počítač ZAX. Popovídejte si s ním ať se dozvíte o účelu základny (nezapomeňte si downloadnout data do PIP-boye, ať si je můžete později v klidu přečíst), můžete si s ním zahrát i šachy (stejně nevyhrajete, jenom ztratíte čas a nachytáte víc radiace) a pak sjeďte do 6. patra. Opravte generátor (cívky) a nahoďte primární zdroj energie (1000 XP). To je najednou všude světla, co? Tak si všechno ještě jednou pořádně prohlédněte, abyste nepřehlédli nějakou cennou věcičku. Nahození primárního zdroje taky oživí hlídkové roboty, odteď si dávejte tedy bacha. Sjeďte modrým výtahem do 5. patra (1000 XP). Je tu šílená spousta zajímavých věcí (downloadujte si holodisky, dozvíte se z nich na čem základna pracovala a jak daleko dospěly výzkumy. A kromě toho mi jejich překlad dal děsnou práci...:o)). Mimo jiné v jedné skříňce najdete plazmovou pušku. Blahopřeju, právě jste nalezli nejlepší zbraň na dlouhé vzdálenosti v celé hře !!! Vyjeďte zpátky na povrch (cestou si vyzkoušejte svou novou pušku na robotech) a vydejte se k sídlu Bratrstva. Jedno políčko od Kráteru se zase zastavte a vytáhněte ze sebe pomocí Rad-away všechnu radiaci (nebo pokud jste zasaženi jen málo, můžete to nechat na doktorce Bratrstva). Před tím než dojdete k Bratrstvu, zastavte se v Hubu a všechny zbytečné a duplikované věci vyměňte za peníze, budete je potřebovat pro pozdější operace u doktorky Bratrstva (rovných 20 000)


12) Bratrstvo Oceli - podruhé

Dejte Cabbotovi holodisk, který jste našli v Kráteru (2000 XP). Otevře vám dveře a vy můžete vejít. Když si s Cabbotem promluvíte ještě jednou, dozvíte se, že Bratrstvo se připravuje na válku a všichni jsou znepokojeni zprávami o karavanách ztrácejících se na západě. Sjeďte výtahem a octnete se na prvním podlaží. Pokecejte si se strážkyní u výtahu. Můžete si popovídat i s vůdcem Paladinů Rhombusem (pokud je den a on nespí), ale buďte zdvořilí, je to hrozná netykavka. Jak mi sdělili LukasMo a T.Raider z Brna, lze ho i ukecat aby vás vycvičil. Podmínkou je ale inteligence a charisma na úrovni 10, minimálně 21. úroveň a dostatečná karma.
Jděte napravo k tréninkové místnosti a popovídejte si s Michaelem, místním vedoucím skladového hospodářství. Jděte do tělocvičny, popovídejte si s Talusem. Bude po vás chtít, abyste našli člověka, kterého poslal do The Hub a který se nevrátil. Chvíli zůstaňte v tělocvičně a pozorujte trénink - získáte 500 XP. 
Sjeďte do druhého patra a nechte si u doktorky udělat všechny operace. Zvýšíte si tím o 1 bod položky Síla, Vnímání, Odolnost, Inteligence a Hbitost. O zvýšení položky Štěstí se dozvíte později a o zvýšení položky Charisma si přečtěte na začátku tohoto návodu.
Ve třetím patře si promluvte s vedoucí výzkumu Vree. Dá vám něco proti radiaci, holodisk o mutantech a umožní vám studovat na terminálu Bratrstva (zvýšíte si o 15 % vědu). Promluvte si s jejím zástupcem Sophií, dá vám holodisk, kde je zaznamenána historie Bratrstva.
Pak si popovídejte s opraváři zbraní a brnění (Paul a Kyle). Kyle má na stole rozebranou jednu Energo Zbroj a když si do ní seženete chybějící součástku (systolic motivator), můžete si jí opravit a nechat. V zásadě máte dva způsoby jak systolic motivator získat: ukecat Michaela, aby vám jeden dal nebo ho šlohnout Rhombusovi. Součástku pak dejte Kylovi, ten ji zamontuje do brnění a dá vám manuál (máte-li nízkou položku "opravář"), abyste si opravu mohli dokončit sami. Složte si svou Energo zbroj (500 XP) a oblékněte si ji. Právě jste získali nejmocnější brnění ve hře...
Sjeďte do čtvrtého patra. Popovídejte si s radou Satrších, Mathiou a generálem Maxsonem (není vám tohle jméno povědomé? Pročtěte si svého PIP-boye...). Budou vás žádat, abyste prozkoumali území na severozápadě a vy tu misi směle přijměte. Předtím si ale ještě něco zařídíme.
Vyjeďte výtahem na povrch a zajděte do Hubu. V malém domku (najdete ho lehce, protože jakmile otevřete dveře začnou po vás chlapíci uvnitř střílet) osvoboďte muže, zamčeného v cele. Je to ten pro kterého vás poslal Talus. Pokecejte s ním a nechte ho jít. Sami zamiřte směrem na Pohřebiště.

13) Pohřebiště

Ocitli jste se u drátěného plotu u vchodu hlídaného 2 chlapíky. Zamiřte o obrazovku na sever a pak na západ. Jste u velké knihovny, která je základnou mírumilovného řádu "Následovníci Apokalypsy". Prošmejděte knihovnu, popovídejte si s Katjou a jestli mermomocí chcete, přiberte ji do party (200 XP). Také si pokecejte s vůdkyní řádu jménem Nicole. Poví vám o historii jejich organizace a také o podivném řádu Děti Katedrály. Zmíní se o špiónce uvnitř řádu a heslu, které jí máte povědět. Sejděte do spodního patra knihovny a popovídejte si s ghoulem Taliem, který stojí u regálů. S překvapením zjistíte, že je to váš předchůdce, který kdysi odešel z Vaultu 13, také kvůli problémům se zásobováním vodou. Slibte mu zabít vůdce supermutantů zvaného Poručík (ghoul vám dá plamenomet a nějaké náplně) a vyslechněte si jeho povídání. Také vám zadá quest (bohužel neřešitelný, je to bug hry) najít špiona v řadách Následovníků. Vyjděte z knihovny a zamiřte na jih.
Octnete se u sídla "Blades". Popovídejte si s chlapíkem u vchodu (MacRae) a vyjednejte si s ním, že vám později dá pár lekcí v zápasení. Vejděte do budovy a pokecejte si lidmi vevnitř. Roztomilý je zejména Dugan, hlasatel Nuka-Colové pravdy. Co se týká manželského páru Christiny a Michaela a především podivného kódu, který Christina žvatlá (ECDEDBD Ducks), osobně jsem se na to ptal u Black Isle Studios (programátorský tým zodpovědný za FALLOUT) a bylo mi řečeno následující: "Je to jen legrační průpovídka manželky jednoho programátora a znamená - "CDEDBD Ducks= See the iddy biddy ducks." , "MR Not Ducks=Them are not Ducks", "OSMR CDEDBD Wings=Oh yes them are, see the iddy biddy wings etc". Pravý manželský rozhovor, co?....:o) Prokecněte Razor, vůdkyni "Blades" . Bude vám vyprávět o problémech s Regulátory z Adytum. Slibte jí, že se pokusíte jejich problémy vyřešit.
Potom sejděte na jih do Adytum. Je tam fůra lidí k prokecnutí, určitě nevynechejte chemika Milese (zadá vám quest najít ztracené součásti pro opravu hydroponické farmy), vůdce "Scavengerů" Sammaela, jeho kolegyni Lorriane, vůdce Regulátorů Caleba, kováře Smittyho a především věštce jménem Chuck. Ten vám totiž může zvednout položku štěstí!!! Nechte si od něj tak dlouho (celkem 3krát) vykládat taroty, až se vám už tahle volba v rozhovoru nenabídne. A je to! Potom si popovídejte s Zimmermanen, starostou Adytum. Bude po vás chtít, abyste oddělali Razor, velitelku Blades, protože zabila jeho syna. Slibte mu to. Pak jděte zpátky za Razor. Ona vám dokáže, že je to lež a na důkaz své neviny vám předá holodisk se záznamem radiových hovorů Regulátorů z inkriminované noci.
Teď jděte směrem na východ. Dostanete se na území, kde se prohánějí Deathclaws (Párači). Za jednoho je 1000 XP, tak neváhejte. U mrtvého člověka najdete součásti, které potřebuje Miles k opravě hydroponie. Slezte do sklepa a sejměte Matku Dethclawů (1500 XP) i její vejce. Mimochodem, pokud necháte Matku nějakou dobu žít, můžete se na toto území v pravidelných intervalech vracet a vždycky tam nějací Párači budou. Dobré pro trénink.
Jděte opět směrem na východ. Dojdete k pevnosti GunRunnerů, obklopené vodním příkopem, naplněným nějakým svinstvem. Pohovořte se stráží u lávky, pustí vás dovnitř. Promluvte si s Gabrielem, vůdcem GunRunnerů, řekněte mu, že jste zničili hnízdo Death Claws (Páračů). Bude mít velkou radost a nabídne vám odměnu. Chtějte zbraně pro své přátele z Blades (je za to 1000 XP). Můžete si i něco nakoupit, dají vám zde slevu. Mimochodem mají i prima zboží ve skříňkách, ale to získáte, jen když je zlikvidujete a to my klaďasové neděláme.
Vraťte se zpátky k Blades. Teď máte na výběr: můžete promluvit s Razor a společně s ní zaútočit na Regulatory nebo si nejdřív promluvit s Zimmermanem, starostou Adytum. Když mu ukážete holodisk, jeden Regulator ho zastřelí (samozřejmě ho můžete i zachránit) a vy budete na všechny muset stačit jen s pomocí své party. Já radím spíš první způsob, tzn. zaútočit s pomocí Blades. Pak vypukne všeobecné povstání. Vy si hlavně ohlídejte, aby v bitvě nebyli zabiti chemik Miles a kovář Smitty. Až osvobodíte Adytum (2000 XP), dejte Milesovi nalezené části. Poprosí vás, abyste je odnesli opravit ke kováři Smittymu. Co byste pro něj neudělali... Odneste je opravit a pak je znovu dejte Milesovi. Bude se rozplývat vděčností a řekne vám, že by vám spolu se Smittym někdy v budoucnu mohli pomoci vylepšit brnění a zbraně. Co můžeš udělat dneska, neodkládej na zítřek, proto s ním hned promluvte znovu. Slíbí, že vám vylepší vaši Energo zbroj, ale musíte mu na to nejdřív přinést z knihovny z Hubu nějaké chemické časopisy. Skočte za Smittym a on vám vylepší vaši plazmovou pušku. Vyjděte z Adytum na sever (u sídla Blades se nezapomeňte zastavit u MacRae, dá vám pár lekcí v bojovém umění). Dojděte do Hubu za pí. Stapletonovou, dá vám nějaké časopisy pro Milese. Odneste mu je zpátky do Adytum a on vám upgradne vaše Energo brnění. Teď už jste řádně vybaveni pro průzkum severozápadní části o který vás žádal generál Maxson z Bratrstva.
Předtím než se vydáte na tuto výpravu, zastavte se raději v Shady Sands. Tandi se od vás oddělí a vy získáte 400 XP za její navrácení. A pokud nechcete vidět umírat ostatní členy své party, raději je zde také propusťte. Pravděpodobně by nepřežili první bitku se supermutanty se severozápadu a neustále je hlídat a doléčovat je strašně otravné. A budete-li je náhodou ještě potřebovat (určitě nebudete), vždycky je tu najdete. Pro svého psa bohužel nemůžete udělat nic.


14) Vojenská základna

Vydejte se na severozápad. Až objevíte základnu vydejte se k ní. Mimochodem v jejím okolí se neustále vyskytují hlídky supermutantů, takže pokud si chcete rychle zvyšovat zkušenosti, stačí se potulovat v poušti nedaleko od ní a likvidovat je.
Ocitli jste se u drátěného plotu. Ve vratech stojí hlídka. Napoprvé jste viděli dost. Vraťte se do sídla Bratrstva Oceli. Skočte za staroušem generálem a řekněte mu o základně supermutantů (1500 XP). Přesvědčte ho, že nejlepší obrana je útok. Generál Maxson zaběhne za radou Starších a ti svolají poradu o dalším postupu. Jděte do poradní místnosti a promluvte si s jedním ze Starších. Přesvědčte je o nutnosti zaútočit s malým týmem na základnu (1500 XP). Pak se vraťte znovu k bázi supermutantů. Už tam na vás čekají 3 členové Bratrstva. Spolu zlikvidujte hlídky. Jedné z hlídek seberte vysílačku a použijte ji oklamání ostatních supermutantů - 1500 XP. U další hlídky najdete holodisk. Přečtěte si ho, je na něm vstupní kód ke dveřím základny. Otevřete dveře a vstupte dovnitř. Vaši společníci z Bratrstva vás bohužel nebudou následovat, takže je to jen na vás. Zelená ochranná pole můžete dočasně vypnout použitím skillu "opravář" na dveřní emitory nebo vyhodit do povětří pomocí výbušnin (trvalé řešení). Červená ochranná pole je možno projít se ztrátou několika hitpointů. Na prvním patře hackněte v severním rohu počítač řídící emitory ochranných polí (800 XP) - tím byste měli polovinu ochranných polí vypnout. Ve střední části pak přeprogramujte počítač kontrolující roboty tak, aby útočil na velké živé cíle. Postupně se prostřílejte až na 3. patro a tam dalším výtahem sjeďte do posledního čtvrtého patra. V malé strážní místnosti zlikvidujte stráž, opravte Mr. Handyho a pošlete ho dokončit jeho úklid - 1000 XP. Pak dojděte až k místnosti, kde spolu mluví Poručík a jeden z Dětí Katedrály. Opatrně se k nim přibližte a vyslechněte jejich rozhovor o vašem Vaultu - 1000 XP. Zlikvidujte je oba i s jejich bodyguardy. Taky můžete vyzradit polohu vašeho Vaultu a opět pozorovat vaši fenomenální přeměnu v supermutanta spolu se zkázou Vaultu 13. Proberte skříňky a vezměte klíč zvláštního tvaru. Jděte do kontrolní místnosti a hackněte se do počítače. Stáhněte si pár fajlů do PIP-boye a nastavte autodestrukční systém. Pak ze základny rychle vypadněte. BUM !!! Báze vyletěla do povětří a vy máte 10 000 XP.


15) Katedrála

Blížíte se k poslední lokaci. Teď máte poslední šanci (pokud jste tak už neučinili) projít si celou mapu, načerpat zkušenosti, dosáhnout nejvyššího levelu a najít všechny speciální lokace (viz. seznam nahoře). Nezapomeňte se vrátit do Necropolis, jsou tam teď invazní supermutanti k odstřelení. Když budete pečlivě hledat, najdete v domku nedaleko Setovy "Haly" i jednoho přeživšího ghoula (ukrytého za knihovnou) který vám poví, co se tu stalo. Mimochodem pokud chcete, aby vám v konečném výpisu dopadl Necropolis dobře, NESMÍTE se tam vracet jak vám tu radím, jinak se dozvíte, že město bylo definitivně vypleněno.
Ocitli jste se tedy před vstupem do samotné Katedrály. Přidá se k vám několik Scoutů od Následovníků (v kovovém brnění), kteří vám trochu píchnou v dalších bitkách. Nebuďte z nich vyjevení, je to trapný pozůstatek konečného ořezání hry. Můžete si popovídat s lidmi okolo, ale nic kloudného z nich stejně nevytáhnete. Radši jděte dovnitř. V předsálí najděte postavu v kápi, jménem Laura. Je to onen špión o kterém se zmínila Nicole z řádu "Následovníků". Promluvte s ní a řekněte jí heslo "Red Rider". Odvede si vás dozadu a poví vám co vyzvěděla o plánech řádu Děti Katedrály. Rovněž se zmíní o zadním vchodu. Požádejte ji, aby vám ho odemkla. Další dveře už bohužel odemknout nedokáže, to lze jen zvláštním klíčem, který u sebe nosí nejvyšší kněz řádu, otec Morpheus. No s dostatečně vysokým "paklíčem" sice dokážete dveře odemknout, ale připravili byste se o zkušenosti a zábavu. Proto nejdřív zamiřte po schodech nahoru. Probijte se až do posledního patra a zlikvidujte Morphea - 1000 XP. Pokud si obléknete fialovou kápi a pro sichr se ještě zahalíte Mizíkem, můžete nahoru projít v klidu a pokecat si s Morpheem (animovaný dialog), dřív než ho zabijete. Pak seberte Morpheovi jeho klíč (kruh s jaderným emblémem). Mimochodem nedoporučuju používat Tesla Armor, kterou zde najdete, váš upgradovaný Power Armor je daleko lepší. Sestupte zase do přízemí a klíč použijte na zamčenou místnost za oltářem. Zaútočí na vás hlídka a spolu s ní vzápětí všichni, kdo jsou v katedrále. Až s nimi skončíte, sestupte padacími dveřmi dolů do sklepa. Jeden z regálů v zadní místnosti skrývá tajné dveře, které vedou ke starému Vaultu. Probijte se až k výtahu. Hned vedle výtahu se hackněte do počítače. Získáte nějaké informace o základně na severozápadu - 1250 XP. Ve druhém patře postřílejte stráže i vědce a vypusťte vězně uzavřené za silovými poli (pomocí panelu na zdi). Sice se všichni rozletí na kousky, ale vy získáte 2000 XP. V severozápadním rohu je v místnosti několik lidí na kterých proběhly nepříliš úspěšné experimenty s FEV. Promluvte si s jedním z nich jménem Gideon a přesvědčte ho, aby vám dal svou "korunu" - 1000 XP. Sjeďte do 3.patra. Je tam opravdu požehnaně protivníků (roboti, supermutanti i technici), ale dají se zmáknout.
Dál si můžete vybrat. První konec nastane, když odemknete další výtah a sjedete do posledního 4. patra. Tam pomocí "vědy" nebo Poručíkova klíče z Vojenské báze spustíte odpočet na velkém tajemství katedrály - termonukleární bombě. Pak utíkejte pryč. Rychlé a čisté, ale nesetkáte se tváří v tvář s Masterem. A ten pohled věru stojí za to....
Mnohem zábavnější konec je, projít chodbou do Command Centra bývalého Vaultu. Předtím si raději nasaďte korunu, kterou jste získali o patro výše od Gideona, abyste se chránili před Masterovým psychickým útokem (snižuje dočasně "vnímání"). Proběhněte chodbou a tady ho máte v celé jeho kráse. Tohle se tedy stalo s Richardem Greyem, přítelem starého mutanta Harolda z Hubu. Ostatně deník doktora Greye a jeho zážitky po pádu do nádrže s FEV jste si mohli přečíst v jeho deníku (k dispozici v PIP-boyi po stažení z hlavního počitače severozápadní vojenské základny). Je na vás abyste zkrátili jeho pozemskou pouť a spasili svět před jeho megalomanskými choutkami. Před započetím souboje s Masterem je dobré si stoupnout tak, aby mezi ním a vámi byl jeden ze dvou robotů. Až Master vystřelí, zasáhne i robota a ten zbylý na něj pak bude útočit. Taky využívejte sloupy, za které se můžete v přestávkách mezi střelbou ukrývat. Celkově ale Master nedá moc práce. Stačí pár dobře mířených výstřelů a je s ním amen.... Jeho smrt spustí odpočet jaderného výbuchu, takže rychle zdrhněte.
Existuje ještě další řešení. Pokud máte opravdu vysokou IN a "řeč", můžete Mastera přesvědčit, že všechny jeho plány ztroskotaly, protože rasa mutantů je sterilní. Tohle je nádherný kousek. Chudákovi Masterovi se roztřese hlas a je vysloveně zdrcený. V klidu vás propustí a spáchá sebevraždu (opět jadernou explozí).
Dokončili jste hru. Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán a i vám se dostane náležité odměny. Za všechna dobrodiní, která jste spáchali, vás vrchní velitel Vaultu vykopne z komunity a vaše stopy se ztratí v písku pouště....

A jaký byl pak váš další osud se dozvíte až v úvodu hry Fallout 2....:o)

 

Náhledy fotografií ze složky Fallout

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Выкуп Пежо

(ArnulfoAdery, 16. 1. 2023 18:57)

Если денежные средства необходимы в максимально краткие сроки, то будет лучше обратиться в специализированную организацию, которая проводит срочный выкуп любых автомобилей https://vykupauto55.ru/vykup-yaponskih-avto/
Обычно, такие компании работают 24 часа в сутки, что позволяет подать заявку в удобное для человека время https://vykupauto55.ru/raschet_stoimosti_glavnaya/

Здравствуйте https://vykupauto55.ru/vykup-avto-bez-dokumentov/
Если я снял с учета авто для продажи за границу а сделка сорвалась, могу ли я опять поставить его на учет и в какой срок я должен это сделать https://vykupauto55.ru/vykup-daewoo/

Добрый день https://vykupauto55.ru/vykup-avariynyh-avto/
Сняла машину с учета т https://vykupauto55.ru/vykup-land-rover/
к новый владелец на себя ее не оформлял https://vykupauto55.ru/vikup-avto-posle-dtp/
Теперь звонит мне новый владелец и говорит что он не может на себя оформить машину,т к мне нужно написать заявление на ее восстановление https://vykupauto55.ru/vykup-avariynyh-avto/
Дело в том что я продавала эту машину другому человеку и к настоящему хозяину она попала через 5 руки https://vykupauto55.ru/vykup-amerikanskih-avto/
(предыдущие владельцы авто на себя не оформляли) https://vykupauto55.ru/vykup-bmw/
1 https://vykupauto55.ru/vykup-bmw/
Правда ли мне надо писать это заявление?2 https://vykupauto55.ru
Чем мне это грозит?3 https://vykupauto55.ru/vykup-lizingovyh-avto/
И как происходит эта процедура?(так же госпошлина 2000?предьявление тех https://vykupauto55.ru/vykup-avto-s-probegom/
паспорта и птс?) https://vykupauto55.ru/vykup-amerikanskih-avto/
Заранее благодарю
Соблюдая правила, вся эта процедура не доставит сильных хлопот автомобилистам https://vykupauto55.ru/vykup-otechestvennyh-avto/
Ну, а, чтобы все прошло в ускоренном режиме, перед сбором документов следует обратиться непосредственно в сам орган по регистрации и снятию с нее транспортных средств https://vykupauto55.ru/posle-pozhara/

Возникновение шума и не характерных стуков при работе двигателя, причиной которых может быть как появление примесей в топливе, так и серьезные механические неисправности, заставляют автовладельца проводить диагностику двигателя https://vykupauto55.ru/vykup-avto-na-razbor/

Подскажите пожалуйста, продаю в Москве авто с грз другого региона https://vykupauto55.ru/vykup-avto-so-shtrafami/
Сможет ли покупатель сменить грз, при регистрации ТС на себя? Или изменить грз получится, только если я предварительно перегистрирую ТС и напишу заявление о закреплении нынешних номеров за мной https://vykupauto55.ru/vykup-chevrolet/

Пункты Приема Макулатуры Цена

(Richardavets, 16. 1. 2023 18:56)

узнайте адреса и телефоны транспортных компаний для доставки в Иркутск, Иркутская область - по области и между городами России https://www.vtorservice.ru/post/%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D1%8C-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%8B%D1%85-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3
транспортные компании Иркутска - найдите информацию о местных компаниях: телефоны, время работы с перерывом, а также отзывы и фотографии https://vtorservice.ru/uslugi/
для некоторых компаний Иркутска, на нашем сайте можно рассчитать стоимость доставки (руб https://vtorservice.ru/kontakty/
) за кг https://vtorservice.ru/vtorsyre/
для добавления компании в рубрику https://www.vtorservice.ru/post/%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D1%8C-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%8B%D1%85-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3

Важно! Здесь Вы можете оставить общее впечатление о ресурсе , если Вы хотите оставить отзыв о перевозчике , необходимо перейти к нему на страницу!
Наше предприятие предоставляет населению такие услуги: это доставка и транспортировка грузов по городу Иркутску и области, перевозка грузов из Китая, Монголии и по всей России, услуги специальной техники, и возможность доставки инертных материалов https://vtorservice.ru/ceny/
Мы осуществляем, как автомобильную транспортировку грузов, так и транспортировку железнодорожными вагонами и контейнерными грузоперевозками https://vtorservice.ru/vtorsyre/

Перевозка Заказать отдельную машину https://vtorservice.ru/ceny/

Деловые линии; ПЭК; Байкал Сервис; ТЭС; ЖелДорЭкспедиция; СДЭК; ЖелдорАльянс; ТрансВектор и т https://vtorservice.ru/kontakty/
д https://vtorservice.ru/uslugi/usluga/

Транспортные компании в соседних городах (Иркутская обл)

Гранит Плотность

(Jeremygeody, 16. 1. 2023 9:57)

Нашу работу отличает безупречное качество предоставляемых услуг, широкий ассортимент изделий, предлагаемый нашим клиентам, оперативность выполнения заказов и доступные цены https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-medzhik-braun-magic-brown.html
Гранитные изделия, широко представленные на сайте компании, пользуются особым спросом в оформлении современных зданий и сооружений https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/stoleshnicy/stoleshnicy-dlya-kuhni.html

Помогли создать проект, сняли всю головную боль по закупке и доставке материалов, при этом все работы на объекте сделали в срок https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/kaminy/kaminy-iz-mramora/oblicovka-portala-dvuhstoronnego-kamina-slebom-mramora.html
Ни один мастер Вам не обронил ни одного грубого слова, при этом отвечал довольно подробно на все возникающие вопросы https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit/granit-gimalaj-vaajt-himalay-white.html

Челябинская Независимая Стальная Компания занимается поставкой металлопроката с 1996 года https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-bidasar-gold-bidasar-gold.html
На сегодняшний день наша компания предоставляет перечень услуг:- поставка черного металлопроката- нержавеющего - цветного - производство запорной арматуры- изготовление на заказ защитных коробов и лотков для прокладки кабельных трасс- резка металла под нужный размер- доставка по России
Ассортимент расцветок и вариаций безмерно широк https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/iskusstvennyj-kamen/iskusstvennyj-kamen-santamargherita-marble-verde-alpi-c113.html
Природа была крайне щедра к человеку https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit/granit-padang-lajt-padang-lite-g633-sesame-grey.html
Такое многообразие позволяет воплотить в жизнь любую идею, даже самую оригинальную https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/podokonniki/podokonniki-iz-mramora.html?list_page=4
Выбор в пользу натурального камня очевиден https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-betona/skulptury-barelef1/skulptury-na-fasade-nalichniki-karnizy-iz-arhibetona.html

Сотрудники компании удовлетворит желание любого покупателя https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-betona/podokonniki-otlivy-otkosy/podokonniki.html
Компания обеспечивает клиента гарантией качества на любое изделие, а также плодотворное длительное сотрудничество с дальнейшим обслуживанием https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/balyustrada.html

Для создания гармоничной атмосфера в помещении требуется учитывать все тонкости и нюансы https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit.html?list_page=3
Это не только правильный подбор цветов и оттенков, мы учитываем особенности комнаты и структурную совместимость с настенной плиткой и подоконником, форму мебели, условия эксплуатации и возможные нагрузки https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit/granit-imperial-red-imperial-red.html

Крема Нова

(Jeremygeody, 16. 1. 2023 9:22)

Компания Мраморкрым https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit/granit-blek-byuti-black-beauty.html
рф осуществляет поставки натурального камня и изделий из него https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-silver-vejvs-silver-waves.html
Обработка и монтаж камня любой сложности https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-imperador-lajt-emperador-light.html
Мрамор, гранит, оникс, травертин, гранитная брусчатка https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/balyustrada.html?list_page=3
Доставка по всей России https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/panno.html
Компания Мраморкрым https://www.raidstone.ru/catalog/malye-arhitekturnye-formy/drugie-maf.html
рф является ведущим поставщиком натурального камня на территории Крыма https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit.html?list_page=9
Купить мрамор и гранит, оникс и травертин, гранитную брусчатку, мозаику из натурального камня https://www.raidstone.ru/services/oblicovka-eksterera.html
Наличие собственного производственного цеха позволяет изготавливать изделия из камня любой сложности: гранитные и мраморные столешницы https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/podokonniki/podokonniki-iz-mramora.html

Натуральный камень отличается высокой степенью прочности и износостойкости https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-botichino-klassiko-botichino-classico.html
За счет таких качеств поверхность столешницы не повреждается в процессе эксплуатации, и может использоваться неограниченное количество времени https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit/granit-voter-lend-ili-terra-akva-water-land.html
Кроме того, такая поверхность проста в чистке и не боится чистящих и моющих средств https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/oniks.html?list_page=5

тонкомерные модульные облицовочные плиты толщиной от 10 мм и выше (пиленые, полированные, термообработанные) для отделки фасадов зданий, интерьерных работ и в качестве напольного покрытия жилых и общественных помещений – вестибюлей, залов, холлов, коридоров, лестничных площадок
Для создания гармоничной атмосфера в помещении требуется учитывать все тонкости и нюансы https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/granit.html?list_page=11
Это не только правильный подбор цветов и оттенков, мы учитываем особенности комнаты и структурную совместимость с настенной плиткой и подоконником, форму мебели, условия эксплуатации и возможные нагрузки https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-medzhik-braun-magic-brown.html


Обратившись в нашу компанию, вы сможете на деле оценить высокое мастерство и прекрасный вкус настоящих профессионалов, изготавливающих изделия из натурального камня https://www.raidstone.ru/katalog-kamnya/mramor/mramor-krema-valensiya-krema-valensia.html
Наши дизайнеры раскроют вам широкие возможности материала, начиная от недорогих образцов гранита и мрамора, до экземпляров с уникальной расцветкой из камня полудрагоценных сортов https://www.raidstone.ru/catalog/izdeliya-iz-kamnya/stoly/kofejnye-stoliki/kofejnyj-stolik-iz-oniksa.html

Siec salonow fryzjerskich w Warszawie

(salon fryzjerski, 16. 1. 2023 7:55)

Siec salonow fryzjerskich w Warszawie - Haircut Express.

Nasza strona internetowa - https://haircutexpress.eu/

https://telegra.ph/Aplicativo-livelo-Г©-seguro-01-08#Aplicativo livelo Г© seguro

(DannyMag, 16. 1. 2023 1:17)

https://telegra.ph/Online-casino-zimbabwe-01-08#Online casino zimbabwe
https://telegra.ph/Casino-online-denmark-01-08#Casino online denmark
https://telegra.ph/Live-roulette-vegas-01-08#Live roulette vegas
https://telegra.ph/Live-rodolfo-ao-vivo-01-08#Live rodolfo ao vivo
https://telegra.ph/Poker-game-on-xbox-live-01-08#Poker game on xbox live

rauyzaa.com อยากรวย ต้องได้รวย

(BrianAdaxy, 15. 1. 2023 15:25)

rauyzaa.com อยากรวย ต้องได้รวย https://ruayzaa.com - https://ruayzaa.com

Механизм Для Ворот Распашных

(DavidNal, 15. 1. 2023 12:18)

Их монтируют на воротах небольшого размера, устанавливаемых на частных территориях https://mosvrata.ru/tovar/avtomatika-dlya-raspashnyh-vorot-came-ati-5024n-full-kit/
Они надежны и доступны в цене https://mosvrata.ru/tovar/bft-mitto-b-rcb-02-r1-pult-brelok-d-u-dlya-vorot-i-shlagbaumov/
Вы можете сравнить расценки на автоматику для распашных ворот Дорхан и других производителей в таблице ниже https://mosvrata.ru/tovar/roltek-evro-sistema-dlya-podvesnyh-vorot/

Автоматика для распашных ворот может иметь разные механизмы приводов https://mosvrata.ru/tovar/an-motors-at4-pult-brelok-d-u-dlya-vorot-i-shlagbaumov/
Наиболее популярными выступают линейные, разделяющиеся на два типа https://mosvrata.ru/tovar/blochnyj-fundament-dlya-shlagbauma-came-gard4000/
Это устройство отличается невысокой стоимостью, его можно ставить даже в условиях узких стоек https://mosvrata.ru/tovar/privod-dlya-otkatnyh-vorot-roger-g30-1804/
Линейная автоматика сдвигает створки, как внутрь, так и на улицу, достигая прямого угла https://mosvrata.ru/tovar/roltek-eko-sistema-dlya-podvesnyh-vorot/

Предоставление официальной гарантии на материалы и комплектующие, а также монтажные работы! Сроки гарантии разнятся в зависимости от товара и услуги от 2 до 15 лет!
Наша компания поддерживает самостоятельных строителей, самостоятельно приобретающих и монтирующих сложные комплексы https://mosvrata.ru/tovar/came-re432-radiopriemnik-universalnyj-2-h-kan/
Таким энтузиастам мы поможем с выбором и, при необходимости, с монтажом и обслуживанием https://mosvrata.ru/tovar/came-top-432na-pult-brelok-d-u-dlya-vorot-i-shlagbaumov/

нет ограничений по размеру ворот в ширину и высоту https://mosvrata.ru/catalog/privod-dlja-raspashnyh-vorot/
Сама конструкция может быть любого размера https://mosvrata.ru/tovar/ruchnoj-shlagbaum-fantom-6000/
Единственным ограничением может стать длина забора, вдоль которой перемещается вся консольная конструкция ворот
Аппаратура автоматики нужна и в качестве запасных частей и комплектов к уже смонтированным системам и комплексам https://mosvrata.ru/catalog/shlagbaumy/avtomaticheskie/
Запас такой аппаратуры и оборудования позволяет оперативно заменить вышедший из строя узел или механизм https://mosvrata.ru/catalog/avtomaticheskie-raspashnye-vorota/

Гирлянды Уличные

(PhillipNuabe, 15. 1. 2023 11:32)

Фасадные украшения наша компания производит под заказ и, как правило, требуется определенное время на его исполнение, поэтому такие заказы желательно размещать заранее https://belt-light.info/tproduct/1-146756694801-belt-lait-dvuhzhilnii-belii-i-chernii-s


За счет того, что каждый цветовой канал подсоединен к отдельному генератору, они независимы друг от друга и могут продолжать работать даже тогда, когда один из них выйдет из строя https://belt-light.info/tproduct/1-546331621701-prozrachnie-lampochki-1w-dlya-belt-laita

Довольно часто возникает ситуация, что еще прошлой зимой устройство было совершенно исправно, а теперь не работает как нужно, например, светодиодная гирлянда тускло горит или не включается вообще https://belt-light.info/tproduct/1-682852636931-lampochki-svetodiodnie-matovie-holodnie
Также нередки случаи, когда не горит один цвет светодиодной гирлянды из нескольких https://belt-light.info/#delivery
Заняться ремонтом и привести в рабочее состояние устройство вполне возможно собственными силами https://belt-light.info/#delivery
Для успешного решения проблемы необходимо иметь представление какие именно поломки встречаются чаще всего, а также возможные способы того, как отремонтировать светодиодную гирлянду в том или ином случае https://belt-light.info/tproduct/1-123053808091-oblegchennaya-girlyanda-so-svisaniem-s-p


Улучшенная изоляция https://belt-light.info/tproduct/1-546331621701-prozrachnie-lampochki-1w-dlya-belt-laita
Уличные осветительные изделия выполнены из прочных материалов, а многоуровневая изоляция не позволяет проникать внутрь изделия влаге и пыли https://belt-light.info/#catalog

Бесплатные Женские Стрижки

(ZacharyUndoN, 15. 1. 2023 11:19)


Продолжительность курсов для новичков составляет 4-5 дней при интенсивной работе, но может и растянутся, если график обучения будет зависеть от вашей занятости и графика курса https://www.stiik.ru/seminary/lazernaya_fizioterapia_v_kosmetologii


Если обстоятельства не дают возможности посещать конкретную организацию, обратите внимание на онлайн-курсы https://www.stiik.ru/seminary/kursy_medsester
После них тоже можно стать первоклассным мастером по маникюру, если действительно учиться и поставить перед собой цель, работать над ее достижением https://www.stiik.ru/kursy/kruchok_jaket_zvety
При поиске таких курсов тоже обращайте внимание на репутацию компании, отзывы о ней и педагогах https://www.stiik.ru/seminary/lpg_massaj
Посмотрите программу и узнайте, где гарантия того, что после оплаты обучения вам действительно вышлют материалы на электронную почту и по окончании курсов выдадут сертификат https://www.stiik.ru/docs/pismo_ob_uchete_v_statregistre_rosstata_siik.pdf


Обучение наращиванию ногтей — процедура, которую следует доверить опытному профессионалу https://www.stiik.ru/questions/osnovi_kosmetologii_i_makiaga/6
Почему наращивание ногтей обретает большую популярность в наше время? Во-первых, оно значительно упрощает процедуру ухода за ногтями https://www.stiik.ru/seminary/limf
Во-вторых, качественно нарощенные ногти не будут отличаться от натуральных, не повредят ногтю, но при этом будут крепче, их форма будет идеальной, а уход не будет отнимать много времени https://www.stiik.ru/seminary/mezoroller
Обучением наращиванию ногтей сейчас интересуются как мастера маникюра, желающие расширить комплекс своих услуг, так и просто те, кто хочет научиться наращиванию ногтей в домашних условиях и сэкономить на услугах салонов красоты https://www.stiik.ru/soveti.php?id=13
Конечно, в обучении наращиванию ногтей важнее всего найти опытного преподавателя с большим стажем работы https://www.stiik.ru/kursy/krjuchok_detskaja_koftochka_vtachnoj_rukav
И именно таких преподавателей, вкупе с широким рядом других услуг, готовы предоставить Вам наши курсы наращивания ногтей!Мы готовы предоставить Вам:— индивидуальный график, чтобы Вы приступили к обучению наращиванию ногтей в лю https://www.stiik.ru/soveti.php?id=13
https://www.stiik.ru/soveti.php?id=32
https://www.stiik.ru/seminary/master-brovist-modul

Вакуумизатор Цена

(Shawnfrils, 15. 1. 2023 11:19)
Хомутовые нагреватели для разогрева узла пластикации способны нагревать поверхности до температуры 350 С при максимальном показателе удельной мощности 4 кВт/см2 https://rusupakten.ru/obshhie-svedeniya/
По желанию клиента электронагреватель может оснащаться термопарой https://rusupakten.ru/
Также можно купить изделие без этого элемента, но в корпусе для него будет устроено специальной место, что дает возможность дальнейшей доукомплектацииТЭНа непосредственно на месте установки https://rusupakten.ru/product-tag/termoupakovochnaya-mashina/Груз Шина

(BrandonLoack, 15. 1. 2023 11:16)
Белая точка или круг на шине — обозначает место с минимальным отклонением радиальной силы, которое является самым гибким местом боковой поверхности шины, при монтаже шины на диск белая метка должна быть смещена на 180° от метки L на колесном диске https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/yokohama/


Обновлено 18 сент 2020 https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/kama/1260.html
https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/dunlop/
https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/kama/kama-nr-201-31560r225.html
https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/dunlop/dunlop-sp320-31570r225-156150l.html
Но это не всегда возможно, потому что потребуется пропуск https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/
Большие грузовые автомобили загрязняют окружающую среду, разбивают асфальтированные дороги создают пробки https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/tyrex/
Компания https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/firestone/
https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/kama/nr-202.html
https://servishin.ru/catalog/gruzovye-shiny/cordiant/cordiant-tr-1-38565r225.html

Перепланировка Проект Цена

(BrianAdext, 15. 1. 2023 11:13)

При отрицательном решении требуется подача апелляции и устранение выявленных нарушений, например, несоответствие в санузле угла слива положенным нормам https://www.rvtv.ru/tipovie-proekti-mniitep.html
Для проведения ремонтных работ лучше всего нанять строительную бригаду, которая по итогу сможет выдать акты скрытых работ https://www.rvtv.ru/news-inspektory-moszhilinspekcii-po-cao-snova-obnaruzhili-nezakonno-razmeshhennuyu-reklamu
Без этих документов комиссия не примет перепланировку https://www.rvtv.ru/price3.html

Есть некоторые виды перепланировки квартиры, которые делать можно, но лишь после получения на это определенных разрешений https://www.rvtv.ru/objedinenie-kuhni-lodzhii-dome-serii-155mm-182.html
Перепланировки, которые делаются после получения разрешения муниципалитета, делятся на два вида – это перепланировка и переоборудование https://www.rvtv.ru/pereplanirovka-ofisa-business.html

Здравствуйте, у меня сделан проем в несущей стене между кухней и залом, проем укреплён согласно проекту который разработан, изменения внесены в БТИ тех паспорт, получено разрешение с Роспотребнадзора, но администрация отказала, возможно ли через суд узаконить? Или тоже откажут?
Возможные санкции со стороны проверяющих органов обойдутся гораздо дороже, чем узаконивание работ https://www.rvtv.ru/proem-nesushchey-stene-49d-202.html
Речь идет о сотнях тысяч рублей и требовании вернуть все к изначальному проекту помещения https://www.rvtv.ru/nashi-proekti.html

Здравствуйте, Михаил https://www.rvtv.ru/kak-uzakonit-samovolno-samostroj-postroennuyu-nedvizhimost.html
Увеличение площади кухни за счет жилой площади строго запрещено и такую перепланировку никогда не узаконят https://www.rvtv.ru/pereplanirovka-kvartir-p3m.html
Единственное исключение если ваша квартира на 1 этаже, тогда такое изменение возможно, но уменьшенная спальная комната не должна быть менее 9 кв https://www.rvtv.ru/kak-ustroena-ventilyatsiya-domah-serii-44-49.html
м https://www.rvtv.ru/kto-vidaet-razreshenie-na-rekonstruktsiyu-garazha-gsk-39.html
Другим вариантом законного согласования может быть увеличение кухни при наличии точно такой же перепланировки в квартире этажом ниже https://www.rvtv.ru/soglasovanie-proekta-pereplanirovki.html
Требование о соблюдении запрета расположения кухни (или ее части) над жилой комнатой содержатся в п https://www.rvtv.ru/razreshenie-object.html
22 Постановления Правительства РФ от 26 https://www.rvtv.ru/pereplan-kvartir-eskiz.html
01 https://www.rvtv.ru/tekhnicheskoe-zaklyuchenie-pereplanirovki-kvartiry.html
2006 № 47 https://www.rvtv.ru/tipovie-proekti-mniitep.html

Удовольствие от переделанной по вкусу хозяина, уютной квартиры после перепланировки может подпортить необходимость законодательного оформления всех бумаг https://www.rvtv.ru/soglasovanie.html

Хрустальное Стекло

(CharlieHor, 15. 1. 2023 11:10)

Мнение экспертаСидоренко АлександрОценщик антиквариата, нумизматА также стекло слегка увеличивает в размерах предметы, если смотреть через него https://ruscrystal.com/page/798
Хрусталь не дает такого эффекта https://ruscrystal.com/page/767

В прежние времена выполнялись сложные ритуалы для наблюдения с помощью хрустального шара, которые включали и работу только в благоприятное время в соответствии с https://ruscrystal.com/page/153
Современные практикующие различаются по своим ритуалам https://ruscrystal.com/page/37
По крайней мере, практикующий изменяет сознание, чтобы облегчить появление видений и получение информации https://ruscrystal.com/page/638
Выдувание тоже можно поделить на несколько видов: свободное, ручное, механизированное и вакуум-выдувное https://ruscrystal.com/page/790
Наибольшую ценность, безусловно, имеют хрустальные изделия ручной работы https://ruscrystal.com/page/795
В этом случае нужно использовать специальную стекловыдувную трубку https://ruscrystal.com/page/70
Свободное выдувание по гутенской технологии – это создание бесформенных хрустальных элементов https://ruscrystal.com/page/769
Характерными чертами подобных хрустальных моделей можно считать необычный вид, тонкие стенки и привлекательные формы https://ruscrystal.com/page/814

Межкомнатные Двери Цена

(Brunonor, 15. 1. 2023 11:04)

Дверь с багетом https://metr2.pro/katalog/furnitura-morelli-skritii-porog-seal-simple.html
Супер цена https://metr2.pro/katalog/furnitura-armadillo-squid.html
Классическая межкомнатная дверь, покрытая натуральным шпоном https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/ulyanovskie-dveri.html
Каркас дверного полотна изготовлен из безсучковых ламелей хвойных пород древесины, срощенных на микрошип https://metr2.pro/katalog/econom-lotos-beloe-derevo.html
Каркас облицован листовой прослойкой из МДФ толщиной 4 мм и сверху эта конструкция окутывается натур https://metr2.pro/katalog/mezhkomnatnaya-dver-alfa-pg-belii.html
https://metr2.pro/metallicheskie-dveri/metallicheskie-dveri-dachi-cottaga.html

стационарные ручки, которые изготавливают в виде шариков, фигурок животных и прочих, в большинстве случаев несут лишь эстетическую пользу и необходимы для удобства пользования дверями https://metr2.pro/metallicheskie-dveri/protivopozharnye.html

При установке нужно всегда учитывать горизонталь напольного покрытия и дверного проема https://metr2.pro/dostavka/121-dostavka-dverej-v-priozersk.html
Плоскости с небольшими отклонениями могут выравниваться через какое-то время https://metr2.pro/katalog/metallicheskaja-dver-e40m.html
В противном случае двери будут перемещаться самостоятельно по наклонной плоскости https://metr2.pro/katalog/mezhkomnatnaya-dver-lotos-po-milan-oreh.html
В некоторых случаях полезно устанавливать фиксаторы https://metr2.pro/stati/80-nestandartnye-dveri.html
Однако при этом может быть нанесен ущерб функционалу и визуальным характеристикам оборудованного изделия https://metr2.pro/stati/69-mezhkomnatnye-metallicheskie-dveri.html

Выражение межкомнатные двери недорого как нельзя лучше подходят для дверей Мюнхен 05 https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/800x2000.html
Действительно, где еще можно приобрести комплект межкомнатной двери высочайшего качества в своем ценовом диапазоне всего за 5000 рублей https://metr2.pro/metallicheskie-dveri/protivopozharnye.html
Мы предлагаем Вам заказать межкомнатные двери недорого в нашем интернет-ма https://metr2.pro/katalog/mezhkomnatnaya-dver-twist-belenii-dub.html
https://metr2.pro/katalog/metallicheskaja-dver-sudar-md-48.html

5180 Р https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/800x2000.html
ЗаказатьМежкомнатные двери В наличии любые размеры:2250х760х2002250х860х200другие https://metr2.pro/katalog/cheboks-dver-office-prima.html
https://metr2.pro/katalog/cheboks-dver-emma-55.html
https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/hi-tech.html
Бесплатный выезд замерщика!
МДФ это древесноволокнистая плита https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/belye-dveri.html
Бывает разной толщины и плотности https://metr2.pro/katalog/furnitura-punto-boston.html
Изготавливается путем прессования смеси из опилок и клеящего вещества https://metr2.pro/dostavka/96-metallicheskie-i-vhodnye-dveri-v-tihvine.html
Очень популярный материал, так как прост в производстве и обработке https://metr2.pro/mezhkomnatnye-dveri/dlya-vannoj-i-tualeta.html

Мрт Органов Цена

(Williamexats, 15. 1. 2023 11:03)

Патологии головного мозга на МРТ https://mrt21.ru/kt-cheboksary/

Подострая стадия ишемического инсульта на МРТ https://mrt21.ru

МРТ головного мозга https://mrt21.ru

Диагностический эффект МРТ головного мозга основан на ядерно-магнитном резонансе https://mrt21.ru
В ответ на мощное излучение, создаваемое генератором, атомные ядра водорода, содержащиеся в тканях, выстраиваются вдоль силовых линий электромагнитного поля и начинают вибрировать https://mrt21.ru/kt-cheboksary/
Каждый атом становится похож на крутящуюся мини-юлу, отдающую энергетические волны https://mrt21.ru

Оценивать движущие ткани нужно при исследовании тока крови в голове, ликвора, скорости диффузии в тканях https://mrt21.ru

Томография может быть как основным методом диагностики, так и дополнительным https://mrt21.ru/kt-cheboksary/
Показаниями для проведения процедуры являются следующие состояния и заболевания:

Машины Для Кондитерского Производства

(BobbyRon, 15. 1. 2023 10:53)

Термоусадочные машины туннельного типа https://prostor-k.ru/video/upakovka-kolbasy-na-gorizontalnoj-upakovochnoj-mashine-ald-450x
Работа оборудования осуществляется в автоматическом режиме https://prostor-k.ru/oborudovanie/transportery-sistemy-podachi-platformy-obsluzhivaniya/podayushhij-transporter-l-obraznyj
Продукция запаковывается в термоусадочную плёнку https://prostor-k.ru/video/vertikalnaya-fasovochno-upakovochnaya-mashina-snb-iv-2
При наличии разных насадок можно получить упаковку разного вида https://prostor-k.ru/po-produktu/zamorozhennye-polufabrikaty
Аппарат может работать самостоятельно, а может встраиваться в автоматическую линию


После просушивания нагретый картон передается в гофрирующий пресс https://prostor-k.ru/po-produktu/khlebobulochnye-izdeliya/hleb
Валы у такого пресса специальные, зубчатые, за счет чего и достигается эффект https://prostor-k.ru/oborudovanie/etikerovka-markirovka-raskhodnye-materialy/termodatery-lentochnye/lentochnyj-termodater-700

За счет консольной конструкции рамы вырубного механизма возможно изготовление деталей из заготовок, больших по ширине, чем рабочая зона станка https://prostor-k.ru/po-produktu/khlebobulochnye-izdeliya
Таким образом, максимальная ширина развертки коробки определяется только шириной рабочей зоны станка и не зависит от размеров заготовки https://prostor-k.ru/po-upakovke/paket-sashe


Каскад На Длинные Волосы

(RalphOpeve, 15. 1. 2023 10:53)

Красное https://www.naturel-studio.ru/articles/parikmaher/okrashivanie/okrashivanie-volos-hnoj-preimushchestva-i-recepty/
К подобному виду мелирования мастера советуют обращаться только тем барышням, которые от природы имеют шевелюры темных тонов https://www.naturel-studio.ru/uslugi/parikmaherskie-uslugi/okrashivanie-volos/smyvka-dlya-volos/
Здесь чаще всего применяются цвета типа красного, бронзового, рыжего или даже кирпично-красного https://www.naturel-studio.ru/uslugi/parikmaherskie-uslugi/narashchivanie-volos/faq-narashchivanie-volos/
При помощи таких гамм можно заметно оживить темную шевелюру, не испортив при этом структуру волос агрессивными осветлителями https://www.naturel-studio.ru/at-home/

Считается, что такой вид окрашивания волос может визуально омолодить даму, сделать ее образ более свежим и привлекательным https://www.naturel-studio.ru/uslugi/parikmaherskie-uslugi/okrashivanie-volos/okrashivanie-ombre-hair-color/
Именно поэтому к указанному решению так часто обращаются барышни самых разных возрастов https://www.naturel-studio.ru/articles/vizazh/makiyazh-filosofiya-zhenshchiny-renata-shuman-fikus/
Кроме того, классическое мелирование может придать дамской шевелюре дополнительный объем, но при этом немного подсушить корни https://www.naturel-studio.ru/uslugi/kosmetologiya/esteticheskaya-kosmetologiya/ultruzvukovaya-chistka/
Такая особенность весьма актуальна для тех модниц, которые страдают от повышенной жирности головы https://www.naturel-studio.ru/uslugi/parikmaherskie-uslugi/okrashivanie-volos/okrashivanie-volos-balayazh/

Сомбре https://www.naturel-studio.ru/at-home/hairdressing-services/haircuts/male/

Выполняется американское мелирование по определенной схеме https://www.naturel-studio.ru/uslugi/manicure-pedicure/pokrytiya-dlya-nogtej/gel-laki/

Бликующее https://www.naturel-studio.ru/otzyvy/

Как сделать мелирование в домашних условиях своими руками через фольгу https://www.naturel-studio.ru/uslugi/vizazh/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B5/okrashivanie-brovej-i-resnic/

Сделать Бетонную Лестницу Цена

(RonaldTag, 15. 1. 2023 10:40)

Конструкции винтового типа применяются реже, как правило, при ограниченной площади или из эстетических соображений владельца частного дома https://lestnica-pod-kluch.ru/review/albina-viktorova-3/
Они не так удобны, как маршевые, по ним сложно транспортировать мебель https://lestnica-pod-kluch.ru/review/albina-viktorova-3/
Чтобы установить лестницу, нужно будет выполнить сложные подсчеты, так как при небольшой погрешности она может утратить свои функциональные способности https://lestnica-pod-kluch.ru/otdelka-lestnic/

Затем начинают крепить верхнюю часть косоура https://lestnica-pod-kluch.ru/derevyannye-lestnitsy/
В зависимости от типа перекрытия: деревянное, металлическое, бетонное – может применяться крепеж разных видов https://lestnica-pod-kluch.ru
Например, в деревянных домах, предпочтительнее использовать уголки, болты, шпильки и анкера https://lestnica-pod-kluch.ru/review/albina-viktorova-3/

Маршевые конструкции более распространены https://lestnica-pod-kluch.ru/derevyannye-lestnitsy/
По ним удобно подниматься, так как в изделиях учитывается биомеханика перемещения https://lestnica-pod-kluch.ru
Лестница подойдет для просторных помещений https://lestnica-pod-kluch.ru/karkas-lestnitsy/
Габариты сооружения и нужные размеры свободной площади можно высчитать при помощи следующих действий:
Лучше всего лестницу располагать рядом с геометрическим центром жилища, чтобы сократить длину коммуникаций https://lestnica-pod-kluch.ru/derevyannye-lestnitsy/
Потребуется позаботиться об удобном подходе к лестнице и окружить ее свободной площадкой, чтобы на ней могли разминуться пара человек https://lestnica-pod-kluch.ru/karkas-lestnitsy/

Маршевые https://lestnica-pod-kluch.ru/review/albina-viktorova-3/

Высота подступенка https://lestnica-pod-kluch.ru/review/albina-viktorova-3/

Фото Недорогих Кухонных Гарнитуров

(Michaeltomia, 15. 1. 2023 10:38)Если вам интересно развивать свой торговый бизнес, мебельная фабрика ЗОВ готова предложить вам выгодные условия для приобретения любой модели кухни ЗОВ оптом напрямую от производителя https://ondamebel.ru/index.php/portfolio/interyernaya-mebel
Спрос на белорусскую мебель в Москве с каждым годом только растет, поэтому ваша выгода ограничена лишь вашим желанием https://Ondamebel.ru/index.php/portfolio/kuchni
Сотрудничая с нами, вы получаете лучшие условия покупки белорусских кухонь в Москве! Звоните, и мы расскажем, что делать!

Если вы сомневаетесь с выбором, не можете определиться с размерами или не знаете, какой дизайн кухни больше всего подойдет для вашего интерьера – вы можете вызвать к себе замерщика и дизайнера https://Ondamebel.ru/
Наши специалисты не только произведут замеры и покажут имеющийся у нас выбор кухонь ЗОВ, но и дадут профессиональную консультацию касательно всех аспектов реализуемой нами продукции и помогут с выбором оптимального варианта кухонного гарнитура, который идеально впишется в интерьер кухни https://Ondamebel.ru/index.php/portfolio/kuchni1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82

následující »